Gazeteciler gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdırlar!
Mustafa Kemal ATATÜRK

DOĞANAY’DAN ÇÖPTE SABOTAJ İDDİALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

18 Aralık 2019
DOĞANAY’DAN ÇÖPTE SABOTAJ İDDİALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği ‘Cemiyet Sohbetleri’ programına konuk olan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın çöplerin bilerek konteynıra atılmadığı iddialarına tepki göstererek, “Çöp konusunda sabote ediliyorum’ açıklamalarını samimi bulmuyorum. Bolu’da çöp sorunu varsa belediyenin çözemediği bir iştir bu. Dün yapılan bir işin bugün yapılamaması yönetim zafiyetidir” dedi.

HABER: MUTLU YUCA

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın çöp konteynırlarının boş olmasına rağmen vatandaşların çöpleri dışına bıraktıklarına ilişkin iddialarına katılmadığını açıklayarak, “Özcan’ın ‘Çöp konusunda sabote ediliyorum’ açıklamalarını samimi bulmuyorum. Bu,  AK Parti’ye oy verenler bunu yapıyor” noktasına geliyor. Bolu’da dün herhangi bir aksilik olurken o zaman bunu CHP’liler mi yapıyordu? Bu şu demektir. Kardeşim ben öyle bir toplulukla uğraşıyorum ki çöp atmasını dahi bilmeyen, o çöplerin nereye atılacağını dahi bilmeyen bir toplulukla uğraşıyorum demektir. Bu doğru bir yaklaşım değil. Ben bizzat AK Parti’nin bir il başkanı olarak bunu söylüyorum. Ben kendi arabamla gezip baktım elimde fotoğrafları ve görüntüleri mevcut. İnsanların çöp atmayı bilmediklerini ortaya koymak, ben buralara kamera takacağım ona göre cezai işlem uygulamayarak Bolu’da hemşerilerimizi böyle bir noktaya getirilmesinin takdirini sizlere bırakıyorum. Bolu’da çöp sorunu varsa belediyenin çözemediği bir iştir bu. Dün yapılan bir işin bugün yapılamaması yönetim zaafiyetidir “ diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A BİRİNCİ ÖNCELİĞİN ÇEVRE YOLU OLDUĞUNU SÖYLEDİK”

Dönemin belediye başkanı Necdet Gören zamanında proje çalışmalarına başlanan ve tartışmalara neden olan çevre yoluyla ilgili de açıklamalarda bulunan Doğanay,  şunları söyledi:

“Bu proje Bolu’nun hayali olarak Necdet Gören zamanında planlanmış. Çevre yoluna baktığımız zaman bir yükseklik var. Yok dersem yalan olur. Bugün çevre yolu için feryat edenlerin dünde aynı şeyi söylemeleri gerektiğini düşünenlerdenim. Dün hiç konuşmayanlar bugün kahraman edasıyla ortaya çıkıyorsa bu doğru bir yaklaşım olmaz. Dün yanındaydın, öğle yemeğini beraber yiyordun, akşam yemeğini beraber yiyordun, gece yatarken eve bırakıyordun.  Ama bugün kahramanlık yapmaya kalkarsan ben orada bir dakika derim. Çevre yolu için şu ana kadar harcanan para 50 milyon TL. Bu yol hadi yapalım demekle yapılmıyor, hadi kaldıralım demekle de kaldırılmıyor. Proje yapılmış ve devam ediyor. Çevre yolu yolları yaparken önümüzdeki 100 yılı düşünmek gerekir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bolu’ya gelirken bizden kentin birinci, ikinci ve üçüncü önceliklerini sordular. Biz birinciye çevre yolunu söylemiştik, stadyumu söylemiştik. Bugün farklı bir şey demek inkarcılık olur. Dün birileriyle birlikte dünü inkar edenlerden hiçbir zaman olmadık”

İL BAŞKANLIĞINA ADAY MI?

Önümüzdeki aylarda yapılacak il başkanlığı kongresinde aday olup olmayacağı hatırlatılan Doğanay, “4 yılı aşkın süredir il başkanlığı görevini yürütmeye çalışıyoruz. Bugün bakıldığı zaman AK Parti’nin en eski il başkanlarından biriyim. Sayın cumhurbaşkanımızın onayıyla burada duruyoruz. İlçe kongrelerine doğru yolculuğumuz başladı. İlçe kongrelerinin ardından il kongresi yapılacak. Ben tekrar aday mıyım? Ben zaten şu an görevi devam eden bir il başkanıyım. Ben adayım yada değilim demek söz konusu olmaz. Otomatikman aday olarak görünüyorsunuz. 4 yılı bitirmiş biri olarak Bolu’da bir değişimin olmasını ben normal olarak görürüm.” diye konuştu.

 

 

               

               

 

0