Gazeteciler gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdırlar!
Mustafa Kemal ATATÜRK

ABANT’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJE

6 Temmuz 2020
ABANT’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJE

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Abant Tabiat Parkı’nın çehresini değiştirecek ilk çalışmanın ihalesinin yapıldığını açıklayarak, “Mevcut yürüyüş yolunu yeniden düzenliyoruz. Abant’ı geleceğe yönelik daha farklı bir yüze dönüştüreceğiz.” dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, beraberindeki AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ve partililerle birlikte Bolu Gazeteciler Cemiyeti(BGC)’ni ziyaret etti.  Metin ve partililer BGC Başkanı Bülent Velioğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile kentin sorunları hakkında sık sık görüştüklerini dile getiren Metin, sulama kanallarının üzerinin kapatılmasını sağlayan proje ilgili bilgiler vererek, “Belediye başkanlığı adaylığı döneminde benim ilan ettiğim bir projeydi. Çünkü zaten bir önceki belediye başkanımız zamanında izin alınmış bir süreçti. Bizde o süreci tamamlamış olduk ve şu anda açık kanal olan bölge kapalı hale gelecek ve o şekilde de hizmete açılmış olacak. Belediye başkanımızla da Bolu’nun sorunları hakkında sık sık görüşüyoruz.” diye konuştu.

GÖLKÖY’DE YENİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BU AY BAŞLIYOR

Gölköy mesire alanındaki yeni düzenlemenin bu ay başlayacağını açıklayan Metin, şunları söyledi:

“Gölköy için bu ay başlayacağız, tanıtımını da yapacağız. Gölköy bizim vatandaşımızın yıllardır mesire alanı olarak kullandığı hemen hemen düğünlerin çoğunda şöyle dolaşılıp gelinen bir bölge. Gölköy bizim içme suyu havzası olması nedeniyle çok ciddi korunması gereken bir alan. Biz kanuni olarak o koruma alanını oluşturarak onun dışındaki yol ve mesire yeri olabilecek alanları güzel bir peyzajla vatandaşımızın ve halkımızın aile olarak piknik alanı olarak kullanabileceği bir alan olarak oluşturmayı düşünüyoruz. Gölköy nefes almak açısından hemen ulaşılabilecek bir yakınlıkta. Üniversitemizin olduğu yerde, o nedenle inşallah içme suyu havzasındaki gerekle tedbirleri uygulayarak etrafını daha kullanışlı bir hale getireceğiz.”

ABANT’IN ÇEVRE DÜZENLEMESİ İHALESİ YAPILDI

Abant Tabiat Parkı’nda yapılacak çevre düzenlemesi ihalesinin yapıldığını anlatan Metin, “Abant’ın çevre düzenlemesinin ihalesini de yaptık. Mevcut yürüyüş yolunu yeniden düzenliyoruz. Bu peyderpey olacak bir süreç.  Abant’ı geleceğe yönelik daha farklı bir yüze dönüştüreceğiz. Bunun ilk adımını atmış olduk. Öncelikle Abant’ın yolunu ve yürüyüş yolunu düzenleyeceğiz ancak bununla kalmayacak safha safha çalışmamız olacak.” şeklinde konuştu.

0