Gazeteciler gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdırlar!
Mustafa Kemal ATATÜRK

AK PARTİ'Lİ MİLLETVEKİLLERİ CEMİYET SOHBETLERİ'NE KONUK OLDU

23 Eylül 2020
AK PARTİ'Lİ MİLLETVEKİLLERİ CEMİYET SOHBETLERİ'NE KONUK OLDU

Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen ‘Cemiyet Sohbetleri’ programı Nilüfer Park’ta yapıldı. AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü’nün konuk olduğu programa Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda gazeteci katıldı. Aydın ve Küpçü, yerel ve ulusal medya temsilcilerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Hisar tepesi projesini engelledikleri yönelik iddialarına cevap veren Aydın, “Hangi bilgiye, belgeye ve doneye dayandırıyor hiçbir fikrim yok. Bolu Belediyesine Hayvan Hastanesi dahil bir çok projede destek verdiğimiz aşikar. Özne Bolu, bunun partisi siyaseti, politikası olmaz. Bende, sayın vekilimde Boluluyuz. Milletvekilliği adaylığımdan bu yana aynı şeyi söylüyorum. Bolu’ya faydası olacak bir projeye engel olmak mümkün değil. Projede eksiklik vardır belki yapılması gereken bir şey vardır. Kendisi bir kez beni arayıp ‘Sayın vekilim böyle bir durum var, projeyi beraber takip edelim’ demedi. Belediye başkanlığı adaylığı zamanında Bolu’ya yapmayı vaat ettiği 52 projesi var. Bu 52 projenin hangisi hayata geçti de oradaki sit alanının düzenlenmesine, oranın bir kafeteryaya dönüştürülmesine kadar gitti iş. Ben hangi projelerin yapıldığını veya hangisinin neden yapılmadığını kendisine soracağım. Sit alanı projesine kadar okullar yeni açıldı. Başkanın devasa projelerinden biri ‘Mini mini birler’ projesiydi. Hadi hiçbir vaadini yerine getiremedin hiç olmazsa birer dezenfektan ve kolonyayla çocukları ziyaret ettin mi diye sorarım. Bu söylemi kesinlikle reddediyorum. “ diye konuştu.

KİM NE EKTİYSE ONUN KARŞILIĞINI BULACAK

Aydın, Başkan Özcan’ın AK Parti’li milletvekillerinin kendisini ziyaret etmediğine yönelik eleştirilerine de cevap vererek açıklamalarına şöyle devam etti:

“Turizm ile ilgili AK Parti olarak daha farklı projelerimiz var. Belediye başkanının da bu projelerden haberi var. Bu projelerde beraber yürür müyüz diye beni aramıştır. Belediyenin tarafsız olması düşüncesindeyiz. Belediyeye baktığımız zaman gönderebileceği AK Parti’li diye mimlediği 10-15 kişiyi farklı birimlere sürdü. Asıl bu AK Parti’de belediyeciliğin tarafsız yapıldığının göstergesidir. AK Parti’li diye birilerini işten çıkarıp birilerini bir yerlere gönderirken AK Parti’li milletvekili olarak biz ne yapalım.  Nasıl gideyim onun makamına da. Ne yapacağım teşekkür mü edeceğim. AK Parti’ye gönül vermiş insanları sen olmadık muamelelere tabi tutuyorsun, olmadık yerlere gönderiyorsun. Bizim bir şahsiyetimiz, duruşumuz var. Bu duruşu hiçe sayıp ‘Aman eline sağlık, iyi ki yapmışın’ diyerek teşekkür etmeye mi gideyim. Tarafsızlığını gösterseydi, belediye başkanı kimliğini gösterseydi, bir hayır projesine imza atsaydı da biz gitmeseydik anlayabilirdim ama hiç kimse kusura bakmayacak. Kim ne ektiyse onun karşılığını bulacak.”

BOLU’YA ONKOLOJİ DOKTORU NE ZAMAN ATANACAK

Bolu’ya onkoloji doktorunun ne zaman atanacağına yönelik açıklamalarda da bulunan Aydın, “Bolu’da eksik doktorumuz yok. Belki pandemi sürecinden dolayı farklı yerlerde görevlendirme noktasında olabilir. Onkolog hususunda  onların belli görevlendirme tarihleri oluyor, her görevlendirme sürecinde biz bakanlıkdayız, İl Sağlık Müdürümüzle de beraber görevlendirmelerin olduğu her defasında konuyu takip ediyoruz. En son 2019 yılında onkolog geldi, ancak özel bir firmayla anlaştığı için gitti. En son kurada yine takip ettik fakat bu kuraya da Türkiye genelinde yalnızca 2 onkolog girdi, ikisinin de eş durumu vardı. Eşlerinin olduğu illere gittiler” İfadelerini kullandı.

“TALEP FAZLA, DOKTOR AZ”

Aydın, Türkiye’de onkolog konusunda talep fazla iken bu bölümü seçen doktorun az olduğunu belirterek, “Özellikle onkolog noktasında vekilimle beraber her kura döneminde bakanlığa gidecek kadar sıkı takip ediyoruz. Ancak bu bölümü seçen doktor az, Türkiye’de talep fazla sıkıntımız bundan ibaret. Ama yine vekilimizle beraber Sağlık bakan yardımcımızla da görüştük, hiç olmazsa kuradan çıkış sürecine kadar bir görevlendirme olur mu, hiç değilse haftanın bazı günleri buraya gelmesi noktasında bir görevlendirme olabilir mi dedik. Bununla ilgili süreci de takip ediyoruz. Şu anda hastalarımız Düzce‘ye giderek  yalnızca ilaçlarını yazdırabilirlerse bununla ilgili tüm tedavi Bolu’da yapılıyor. Tedavi noktasında bir sıkıntımız yok, yalnızca Düzce’ye gidip ilaç yazdıracaklar. En azından onkoloji doktorumuz gelene kadar alternatif yollar düşünüyoruz. Hastalarımız ve hemşehrilerimiz müsterih olsunlar” dedi.

MİLLETVEKİLLERİ OLARAK DOĞANAY’IN ARKASINDAYIZ

İl Başkanlığı kongresinde AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın tekrar aday olup olmayacağının sorulduğu Küpçü, yıllardır başkanlık koltuğunda oturan Doğanay’a destek vereceklerinin altını çizerek, “Doğanay’ın göreve devam edip etmemesi konusunda bizim açımızdan hiçbir sıkıntı yok. AK Parti olarak yolumuza tam gaz devam ediyoruz. Biz milletvekilleri olarak Doğanay’ın arkasındayız.” dedi.

Aydın ve Küpçü, ‘Sizin adayınız net Nurettin Doğanay’mıdır?” şeklindeki soruyu ‘Bizim açımızdan hiçbir sıkıntı yok.” diye cevapladı.

 

0